Łask

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Łask

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Apel o pomoc dla suni

Redakcja, 14.02.2017, 17:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Stowarzyszenie Łaskie Zwierzoluby apeluje o pomoc dla suczki.

Julka prosi o pomoc <3
Kochani znów potrzebujemy waszej pomocy !
Wczoraj zadzwoniła do nas o pomoc zrozpaczona pani Halina z Warszawy, właścicielka suni o imieniu Julka.
Inne fundacje do których zgłosiła się pani Halina, odmówiły pomocy…
Julka ma 5 lat. Do tej pory była wesołym, zdrowym i ruchliwym psem, wiecznym szczeniakiem, skorym do zabawy, spacerów, nigdy nie odmawiała czułości i pieszczot. Sunia nigdy wcześniej nie rodziła, jednak raz zdarzyła się jej ucieczka. Po oszczenieniu się, Jula zaczęła chorować-nagle stała się osowiała, smutna, przestała jeść. Po badaniach krwi, moczu, badaniach USG, okazało się, że jej organizm jest silnie zatruty. Otrzymałyśmy bardzo szeroką dokumentację medyczną z Lecznicy Weterynaryjnej w Warszawie, która prowadzi sunię. Najpierw leczona była farmakologicznie, co nie przynosiło skutków, ponadto w jej jamie brzusznej zaczęły zbierać się płyny. Została podjęta decyzja o operacji. Julka straciła mnóstwo krwi, została wykonana transfuzja, wycięto jej macicę oraz śledzionę. Dotychczasowy koszt leczenia wyniósł 3.000 zł w przeciągu zaledwie dwóch tygodni. Niestety w brzuchu Julki znowu zaczęły zbierać się płyny, pies odmawia jedzenia, cierpi.
Niezbędne jest dalsze leczenie, obecny stan suni jest bardzo poważny. Weterynarze podejrzewają u suczki chorobę DIC, czyli zespół rozsianego krzepnięcia wewnątrznaczyniowego. Po rozmowie z weterynarzem dowiedziałyśmy się, że potrzebna jest dalsza diagnostyka, pilnie trzeba obecnie wykonać USG ( koszt 120 zł ), badanie krwi rozszerzone o czynniki krzepnięcia krwi ( 170 zł ), transfuzję ( 400 zł ) oraz badanie grupy krwi, które musi być wykonane przy kolejnej transfuzji ( 100 zł ). Do tego dochodzą jeszcze koszty lekarstw oraz kroplówek ( 300 zł ).
Pani Halina nie chce zostawiać swojej ukochanej suczki w bólu, jednak znajduje się w trudnej sytuacji i nie ma dalszych pieniędzy na leczenie.
Kochani pomóżcie, tutaj liczy się każda chwila !
Będziemy wdzięczni za każdy ofiarowany grosz.
Wpłaty można dokonywać na nasze konto:

"ZWIERZOLUBY" Fundacja Ratujemy Zwierzęta w Potrzebie
nr konta do darowizn
34 9269 0004 0071 0273 2000 0010
SWIFT GBWCPLPP
z dopiskiem "dla Julki"

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Lask24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Lask24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Lask24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Lask24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia, dzwoń!

tel. 500 34 44 34

poczta@lask24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 MK-Media
zamknij
okanuluj