Łask

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Łask

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

Redakcja, 16.04.2017, 21:35

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą łaskiej komendy oraz funkcjonariusze KAS Urzędu Celno - Skarbowego w Łodzi zabezpieczyli m.in. tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 58-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 18 tysięcy złotych.

12 kwietnia 2017 roku policjanci z Łasku wspólnie z funkcjonariuszami KAS Urzędu Celno - Skarbowego w Łodzi sprawdzili informację, według której na terenie jednej z posesji w Łasku miały znajdować się większe ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 58-letniego mężczyznę mundurowi zabezpieczyli między innymi: 11 kg tytoniu oraz 697 paczek papierosów niewiadomego pochodzenia. Wartość zabezpieczonej kontrabandy to kwota prawie 19 tysięcy złotych. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła ponad 29 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a po przewiezieniu do komendy usłyszał zarzut przestępstwa akcyzowego. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Lask24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Lask24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Lask24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Lask24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Lask24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia, dzwoń!

tel. 500 34 44 34

poczta@lask24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 MK-Media
zamknij
okanuluj