Łask

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Na ferie w góry

Redakcja, 13.02.2017, 16:38

W czasie ostatnich ferii zimowych 20 uczniów z Gminy Buczek wyjechało na 10 dni w góry. Zimowiska sfinansowane zostały głównie ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w części ze środków budżetowych gminy Buczek i opłat rodziców. Organizatorem wyjazdu był Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w Warszawie. W tym roku dzieci wyjechały do Ośrodka Wypoczynkowego "Bernadetta" w Białym Dunajcu.

Spokojna okolica sprzyjała miłemu wypoczynkowi. Podczas pobytu uczestnicy zimowiska mieli zapewnione zakwaterowanie, pełne, wyjątkowo dobre wyżywienie, ubezpieczenie, całodobową opiekę pedagogiczną i medyczną, a także ciekawy program wychowawczy uwzględniający aktywny wypoczynek. Przewidziano też kilka wycieczek krajoznawczych.
Największą popularnością cieszył się wyjazd do aquaparku, kręgielni, na lodowisko w Zakopanem, a także zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Stałym punktem spacerów są Krupówki, gdzie wszyscy zamienili swoje kieszonkowe na pamiątki dla siebie i najbliższych.
Nie mogło też zabraknąć wycieczek, choćby tej z przewodnikiem na Wiktorówki.

Pobyt w górach zbiegł się z konkursem skoków w Zakopanem, wskutek braku biletów gorący doping panował w stworzonej "strefie kibica", gdzie atmosfera była równie gorąca jak pod krokwią. Kompleks skoczni uczestnicy zimowisk zwiedzili tuż przed konkursem. Ciekawym doświadczeniem w obcowaniu z przyrodą tatrzańską był też pobyt w nowym Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.
Niezapomniane wrażenia przyniósł wszystkim góralski kulig na saniach ciągnionych przez konie z pochodniami, a ponadto zjazdy na "jabłuszkach" i sankach, a także wiele gier i zabaw integracyjnych: " Mam talent", "Karaoke", wieczorne dyskoteki itp. Wiele dzieci po raz pierwszy było w górach. W pamięci wszystkich pozostaną cudne krajobrazy zimowych Tatr.
Na uczestników zimowisk po powrocie oczekiwali stęsknieni rodzice, którzy bardzo cieszyli się z powrotu dzieci i z tego, że wszyscy wrócili zdrowi.
Należy dodać, że od kilku lat głównym inicjatorem wyjazdów dzieci z rodzin rolniczych, zarówno w okresie zimowym jak i letnim jest Wójt Gminy Bronisław Węglewski.

Fot. Gmina Buczek

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Lask24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Lask24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Lask24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Lask24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia, dzwoń!

tel. 500 34 44 34

poczta@lask24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 MK-Media
zamknij
okanuluj