Łask

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sędziejowice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nielegalne papierosy w Sędziejowicach

Redakcja, 07.02.2017, 13:59

Łascy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze Izby Celnej w Łodzi zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 26 tysięcy złotych.

6 lutego 2017 roku policjanci z Łasku wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili działania, podczas których ujawnili tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że mieszkanka gminy Sędziejowice może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Po przeszukaniu pomieszczeń należących do 52-latki stróże prawa zabezpieczyli m.in. 16 kg tytoniu oraz 578 paczek papierosów niewiadomego pochodzenia. Kobieta została zatrzymana, a po przewiezieniu do komendy usłyszała zarzut przestępstwa akcyzowego.

Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia wynosi prawie 20 tysięcy złotych. Wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wynosi ponad 26 tysięcy złotych. Nielegalny towar został przekazany do Izby Celnej w Łodzi. Za dokonany czyn 52 - letniej kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Łask

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Lask24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Lask24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Lask24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Lask24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia, dzwoń!

tel. 500 34 44 34

poczta@lask24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 MK-Media
zamknij
okanuluj